ERASMUS Würzburgban

ERASMUS Würzburgban

Összefoglaló poszt - adminisztráció

2015. szeptember 28. - dandartabornok

Ez az első összefoglaló poszt. Ilyeneket tervezek csinálni azoknak, akik majd később akarnak Erasmusra menni. Lehet, hogy már eldöntötték, vagy akár az is lehet, hogy ez a blog fogja meghozni a kedvüket. A hivatalos verziókban néhány dologról nincs szó, így ezekben ezekről a dolgokról szeretnék beszélni.

Ebben az adminisztrációra szeretnék kitérni. Az Erasmus elnyerése után, amihez ugyan csak elég sok anyag kellett, elkezdődik az adminisztráció izgalmasabb szakasza. 3 részre lehet bontani.

Első az otthoni egyetemmel kapcsolatos dolgok. A pályázat elnyerése után, majd valamikor augusztus környékén lehet a szerződést megkötni. Addigra az összes azzal kapcsolatos dokumentumot be kell szerezni. Fontos, hogy bár a nemzetközi irodában azt mondják, hogy majd hívnak a szerződéskötésre, már úgy július harmadik hetétől érdemes írni nekik, egyre csökkenő időközökkel. Én például csak augusztusban írtam nekik, és augusztus 18-án tudtam megkötni a szerződést. Amikor ezt írom (szeptember 15-én) még mindig nincs a számlámon a pénz. Ide kapcsolódik az, ami összeköti az első és a második csoportot, a Learning Agreement. Ez a szerződés megkötéséhez kell, és nagyon előre kell vele gondolkodni. Ugyanis erre már kellenek mindazon tárgyak, amiket kint akar az ember tanulni, és hogy az otthoni egyetem minek fogadja el. Ehhez kell a kinti kurzus lista, figyelve arra, hogy azt a félévet nézzük, amikor kimegyünk. Miután megvan, hogy kint mit akarunk tanulni, ki kell találni, minek akarjuk azokat otthon elismertetni. Ezután, minden tanárnak írni kell levelet, hogy elfogadja-e. Ez vagy megy elsőre, vagy további infókat kell a tárgyról küldeni. Nekem szerencsére mindent meg lehet feleltetni, többé-kevésbé. De az, hogy minden kinti tárgy csak „virtuális szabadon választható” legyen, az nagyon nem jó, kerülni kell. És ez még a LA könnyebbik része. A nehezebb, hogy kell rá 4 aláírás. A pályázóé (tied), kari koordinátor (jogon: Zaccaria Tanár Úr), intézményi koordinátor (Gara Péter) és a kinti koordinátor. Ez a legjobb része. Ki kell juttatnod az Agreementedet, úgy, hogy a kinti koordinátor ne legyen szabadságon, ők tudják visszaküldeni, és még mindezt augusztus előtt, ha szeptemberi nyelvkurzusra menni akarsz, és nem az utcán akarsz lakni.

A második a kinti egyetemmel kapcsolatos dokumentumok. Erről viszonylag korán kaptam egy e-mailt, amiben felsorolták, hogy miket kell vinnem. Személyi másolata, EU-TAJ másolat, igazolványkép, stb. Ezek fontosak, de erre majd még később visszatérek.

A harmadik, talán a legnehezebb csoport a szállás. Ezzel kapcsolatosan a Studentenwerkkel kapcsolatos tapasztalataimat tudom elmondani. Ez az egyetem leányvállalata, ami a kolikat és a menzákat intézi Würzburgban és a környéki településeken. Itt elég hamar van a jelentkezési határidő, június 15-e. De szerencsére itt minden intézhető neten keresztül, a jelentkezés egy teljesen automatikus online felületen történik. Az egyetlen nehézség, hogy a jelentkezés előfeltétele 200 EUR befizetése, ami később a kaució részévé válik. Fel kell sorolni az összes helyüket, ha az ember nem teszi meg, akkor küldenek mailt, hogy sorolja fel. A következő jelentkezés tőlük majd postán történik, ugyanis ha elfogadták a dolgot, akkor már egyből küldik a bérleti szerződést két példányban, egy tájékoztató levelet, és egy SEPA Lastschriftmandatot. A szerződés egyik példányát vissza kell küldeni aláírva augusztus 8-ig, a Sepa cuccost, meg majd személyesen kell leadni. A szerződés saját példányával lehet a megérkezés után elkérni a kulcsot, házmesternek felmutatni, egy kis adminisztráció és adja is a kulcsot. Én az Internationales Hausban lakok, itt a házmester csak németül tud, de végül is azért jön az ember, hogy németül tanuljon. A Studentenwerknél való bejelentkezés és a Sepa cuccos leadása után, ez a pakk nagyjából kész.

Megérkezés után, rögtön a koliszoba megszerzése után, érdemes az itteni nemzetközi irodába menni. És itt utalok vissza a második csoportra. Mindazon dolgok, amiket ott felsoroltam, a regisztrációhoz kellenek, az igazolványkép meg az itteni diákhoz. Mivel azzal lehet mindent csinálni (utazás, kedvezmény a menzán, mosás) és nekik kell egy kis idő hogy megcsinálják, érdemes hamar menni. Főleg, hogy később, már 2-tól kezdve, mivel megkezdődik a nyelvkurzus, mindenki mindent egyszerre akar intézni, és óriási sor van az irodánál. Ami meg csak fél napokat van nyitva.

Az egyéb kategóriába tartozik a városháza, ahol be kell jelentkezni, mint ott tanuló hallgató. Ez egy gyors folyamat, nekem legalábbis az volt. Személyes adatok kellenek, tehát személyi, meg vallást is be kell vallani, mert pl. a katolikusoknak fizetni kell egyházi hozzájárulást. Én egy lengyellel voltam akkor ügyintézni, eléggé morcos lett a hírre :D Ott kap az ember két lapot, egyet a Semestertickettel kapcsolatosan, hogy a város visszafizet 30 EUR-t az árából, csak ki kell tölteni, a másik pedig egy utalványféle, amivel elvileg kedvezményeket lehet kapni, de mivel csak októbertől lehet beváltani, még nem tudom, pontosan mit csinál. Egyelőre azt hiszem ennyi. A következő ilyen összefoglaló poszt valószínűleg a nyelvkurzusról fog szólni.

 

p.s. A végét már szept. 28-án írtam, és már megjött a pénz, de a 16-i kolibefizetéshez nem időben

A bejegyzés trackback címe:

https://daniwuerzburgban.blog.hu/api/trackback/id/tr787850080

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása